Geschreven bij The Night Circus
Dit boek krijgt erg wisselende reviews op de verschillende boekensites; lezers vinden het helemaal geweldig of echt verschrikkelijk.
Het boek heeft nogal wat losse eindjes, de schrijfster geeft niet vreselijk veel uitleg over bepaalde zaken en wanneer je het boek dichtslaat vraag je je af of je alles goed hebt begrepen, want het is wat vaag. Als je daar dus een hekel aan hebt, is dit niet het boek voor jou.
Mij maakt het niet uit of ik alles heb begrepen, want toen ik het boek dichtsloeg heb ik nog een hele tijd zitten nagenieten van de beelden, het sfeertje en het vreemde mysterie (noem het losse eindjes, noem het mysterieus) Dat zijn de pluspunten.
De schrijfster heeft heel veel moeite genomen voor heel veel fraaie beschrijvingen. Daarom was dit geen boek waar ik heel snel doorheen ben gegaan. Vergelijk het met een erg rijk dessert. Daar moet je met kleine hapjes van genieten. Maar ook daar moet je van houden.
Ik heb niets met het circus, maar ben wel verliefd geworden op Night Circus.
Dit boek heeft een hele bijzondere sfeer die uiterst verslavend werkt. Ook nu ik het boek uit heb moet ik er nog vaak aan denken.
Ik vind dat het heel goed verteld wordt. De beschrijvingen zijn erg goed en ook verspringt het verhaal op een grappige, maar duidelijke manier in de tijd.
Hoewel het een vrij surrealistisch verhaal is, leef je je vanaf het begin meteen in. Het zat vol verassingen en kleurrijke personages. Ook het einde stelde gelukkig niet teleur.
Eén van mijn favoriete boeken in een mooie uitgave. Aan te raden voor iedereen die ook maar een beetje van fantasie houdt!
Geschreven bij The Night Circus
Het begin van dit verhaal kan wat verwarrend zijn maar dit verandert al gauw na een paar pagina's. Persoonlijk vind ik het heerlijk om een goed samenhangend verhaal te lezen, vooral eentje zoals beschreven staat in dit boek waar meerdere verhaallijnen worden verteld. In het begin zul je misschien niet helemaal snappen wat ze met elkaar te maken hebben, maar daar komt snel verandering in. Sowieso hebben ze allemaal één ding gemeen: The Night Circus.
Geschreven bij The Night Circus
Een heel bijzonder boek, sprookjesachtig zonder zoetsappig te zijn. Het boek blijft boeien!
Ik vond dit een heel goed boek. Het was niet zo als dat ik dacht dat het zou worden door andere mensen hun meningen online, maar het was wel een heel goed boek. Ik heb dit gelezen voor een boekverslag van engels en het werkte daar ook heel goed voor. / I really liked this book. It wasn't as good as I expected with the reviews from other people online, but it was still really good. I had read it for an English book report, which it is realky suitable for.
Geschreven bij The Night Circus
Allereerst: als je niet heel goed bent in Engels of een kleine woordenschat hebt, zou ik je aanraden dit boek in het Nederlands te lezen. Er staan veel woorden in die ik niet kende terwijl ik toch regelmatig Engelse boeken lees. Bovendien is het in het begin belangrijk alle details te weten, en als je dan iets mist begrijp je bepaalde dingen later in het boek niet heel goed.
De sfeer in het boek vond ik ontzettend goed - zodra je in dit boek duikt, zit je middenin de wereld van een magisch circus. Het is een ontzettend goede verhaallijn: ik werd verliefd op de personages omdat ze zo goed zijn gecreëerd, ik werd verliefd op het circus en het hele boek lang wilde ik het liefst middenin het verhaal zitten om het circus mee te maken. Ook het feit dat sommige dingen heel lang een mysterie blijven voor zowel de hoofdpersonen als de lezer voegt toe aan de sfeer. Ik wilde me aansluiten bij de rêveurs.
Om te weten wat dat zijn, moet je toch echt het boek lezen.
Het is een verhaal met mysterie, liefde, karakter, sfeer en heel veel zwart, wit, zilver en bordeaurood.
Het is een verhaal dat je voor altijd bijblijft.
Korte samenvatting
2 kinderen worden, apart van elkaar, opgeleid tot magici. Het doel van deze opleiding is een strijd; een wedstrijd in volharding en magische krachten tussen elkaar - een wedstrijd die een mensenleven kan duren... en waarbij maar 1 iemand kan blijven staan.
De wedstrijd wordt gehouden in le cirque du rêve, the Night Circus, waar magie het circus laat leven.
Als de 2 kinderen elkaar onthullen als tegenstander, raken ze hopeloos verliefd. Hun magie trekt ze naar elkaar toe. Maar dit heeft gevolgen, zowel voor de wedstrijd en het circus als voor hun liefde.
Geschreven bij The Night Circus
Erg goed boek! Het circus voelt heel echt aan en de karakters zijn interessant. De tijdlijn is niet volledig chronologisch, dus het kan af en toe een beetje chaotisch voelen. Dit voegt echter wel toe aan de atmosfeer van mysterie in het boek, en de verschillende hoofdstukken zijn duidelijk genummerd en hebben een tijds- en plaatsaanduiding.
Geschreven bij The Night Circus
Morgenstern schreef een sprookjesachtig boek vol magie. Als je houdt van Harry Potter, fantasy en sprookjes, zal dit boek je vast aanspreken. Het is romantisch en heeft een creatieve setting in een circus dat alleen ‘s nachts open is. De Engelse versie is prima te lezen. Als ik een minpuntje moet noemen: het verhaal is wat mager. Maar de fantastische beschrijvingen van het circus en zijn bewoners maakt dat ruimschoots goed! Een aanrader, dat ik al aan vele mensen cadeau heb gedaan.
Geschreven bij The Night Circus
Hoe wonderlijk is het om met enkele zwarte letters en grijstinten van mijn E-reader iemand zo mee te zuigen in een monochrome wereld dat je het gevoel hebt dat je letterlijk zelf in die wereld bent. De gedachten aan de gelezen passages zijn zo realistisch dat ze net zo echt zijn als geleefde herinneringen.