In 1957 lanceerde DAF een nieuwe serie trucks met torpedofront, eerst zonder cabine en vanaf 1958 met cabine. De Amerikaans aandoende torpedo’s met hun panoramische voorruit waren geliefd, vooral bij de eigen vervoerders. In 1973, na een kortstondige vrijage met International, ontstond de N 2500 torpedofront-serie, die niet aansloeg. De N 2800-torpedo’s uit 1980 waren wel een groot succes, sterke trucks die vooral in Afrika en het Midden-Oosten goed voldeden. Nadat Jan de Rooy in 1982 met ‘De Neus’ de rally Parijs-Dakar won, werd de N 2800 ook in Nederland een gewilde zware truck.
In dit boek wordt de historie verteld van dertig jaar stoere neuzen. Van de oertorpedo’s zijn er circa 8000 geproduceerd, van de N 2500 slechts 8 en van de N 2800-serie circa 800.
Naast technische gegevens bevat het boek vooral illustraties, circa 300 waarvan de helft in kleur.
Dit is deel 8 in de serie DAF-monografieën; andere titels in deze serie zijn: deel 1 - DAF 2600 deel 2 - DAF 7-strepers deel 3 - DAF 2000 DO-serie deel 4 – DAF-Aanhangwagenfabriek deel 5 – De Dikke DAF-familie deel 6 – DAF 6-strepers en opvolgers deel 7 – DAF YP 408 en tijdgenoten
Verdere delen zijn in voorbereiding
Reviews
alweer een bestseller
amja
50-59 jaar
24 augustus 2012
Rijk geillustreerd
Inspirerend
Volledig
Heldere uitleg
Toon alle puntenToon alleen de eerste 3 punten
zoals verwacht is dit boek alweer een bestseller. deze boeken zijn gewoon toppers . je kunt zien dat er veel aandacht aan is besteed.